systém SPORTident AIR+ úspěšně slouží při závodech

AIR IlustraceV předchozích několika týdnech se uskutečnily celkem 3 závody světového poháru ve SKI-O 1 ve Švýcarsku a 2 v NěmeckuV těchto závodech byl použit systém SPORTident AIR+ s čipy SIAC pro všechny závodníky. Organizátoři si s přísnili specifikace IOF, tím že místo řídících Kontrol (BSF11 – BS modrá) s pracovním dosahem od 1.5m až do 4 m, použili  BSF7 s pracovní vzdáleností jen 0.5 m. To to jsou specifikace IOF pro použití AIR+ v klasickém ob.

AIR+ sportDruhým novým prvkem v zajišťování časomíry byla SPORTident Anténní smyčka poháněná  BSF11, která byla namontována ve sněhu v cíli. Ražení cíle vypadalo tak, že stačilo projet v blízkosti antény v okruhu 3 metrů, neboli projet samotným cíle, který byl jednoznačně vymezen organizátory. Ražení doběhu mělo 100% úspěšnost.

Přesně tato konfigurace se bude používat i při blížícím se Mistroství světa a Evropy  Ski-o  ve Švýcarsku a dále na ski-o tour pro eletní ob lyžaře v Rakousku v únoru.